Evropa čeka novog fudbalskog šampiona

Sreda veče je donelo mnogo uzbuđenja u Ligi šampiona. Atletiko Madrid je uspeo da izbaci ekipu Liverpula, trenutnog vlasnika “ušatog trofeja”, rezultatom 3:2 nakon produžetaka na Enfildu.

Utakmica je opravdala sva očekivanja, a u prilog tome najviše govori podatak da se meč završio sa ukupno 45 šuteva. Liverpul je većim delom dominirao, imao loptu u svojim nogama i stvarao šanse, što je i rezultiralo golom u 43. minutu koji je postigao Vajnaldum.

U drugom poluvremenu viđena je opsada gola Atletika, koji se samo povremeno selio na polovinu rivala i stvarao šanse.

Ređale su se i prečke i stative, ali najzaslužniji što je rezultat sa poluvremena ostao i na kraju regularnog toka meča je fenomenalni golman gostujuće ekipe Jan Oblak. On je utakmicu završio sa čak 10 odbrana i time bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u obe ekipe. Bez njega bi se ovo veče verovatno pretvorilo u ubedljivu pobedu tima sa Enfilda.

Činilo se sa je Liverpul blizu prolaska u narednu rundu nakon što je Firmino postigao gol u 94. minutu nakon sopstvenog odbitka, ali fudbaleri Atletika i njihov trener Diego Simeone su ipak mislili drugačije. Nakon lošeg ispucavanja Adriana, rezervista Ljorente je uspeo da smanji na 2:1 i time svoj tim stavi u zavidnu poziciju, zbog gola u gostima. Međutim, tu nije bio kraj. Ljorente je uspeo jos jednom da zatrese mrežu preciznim udarcem na asistenciju Morate, a zatim mu se u nadoknadi drugog produžetka i odužio, a Morata ležerno realizovao jedan na jedan sa golmanom.

Ono što preostaje Liverpulu je i da matematički osigura tituli u Premijer ligi, a Atletiko će nastaviti svoj put kroz najelitnije evropsko klupsko takmičenje, a protiv koga saznaćemo tek nakon izvlačenja, koje će biti nakon što svi mečevi ove runde takmičenja budu završeni.

Ono što treba napomenuti da je utakmici prethodio susret dva trenera, koji su se na Klopovu inicijativu pozdravili podlakticama, nakon čega su se obojica nasmejali. Klop je pored toga imao i burnu reakciju na navijače, koji su hteli da se rukuju i time pokazao da i te kako ima svest o opasnosti virusa, koji je raspostranjen u preko 100 zemalja širom sveta. Virus ipak nije omeo navijače obe ekipe da u velikom broju prisustvuju ovom meču i podrže svoje ljubimce.