PSG KONAČNO!

Meč na Parku prinčeva u Parizu odigran je pred praznim tribinama usled straha od zaraze. Fudbaleri Dortmunda su došli iz Nemačke sa prednošću od 2:1, ali im to nije bila dovoljna zaliha za prolazak dalje. Parižani su pobednika rešili u prvom poluvremenu golovima Nejmara i Bernara, a drugi period je prošao bez golova.

Iako je samo jedan gol vodio Dortmund u produžetke, oni nisu uspeli da ga postignu, a mladi Haland, glavna oštrica napada nemačke ekipe, očigledno nije imao svoje veče jer je tokom većeg dela utakmice bio neprimetan. Stvar po nemačku ekipu je dodatno pogoršao Emre Džan koji je isključen pet minuta pre kraja zbog odgurivanja Nejmara, koji je iskusno isprovocirao rivala.

Meč su obeležile i dve zanimljivosti. Prva je da je Nejmar nakon nekoliko godina pauze odigrao utakmicu na rođendan svoje sestre i time pokazao da mu je posao ovog puta ipak bio malo važniji. Druga, daleko bitnija za Parižane je ta da su uspeli da sruše tradiciju ispadanja u osmini finala. Njihova agonija je počela 2017. kada su ispali od Barselone, nastavila se ispadanjem od Reala iz Madrida godinu kasnije, a prošle godine ih je izbacio Mančester Junajted nakom preokreta.

Podsetimo se, u sinoćnim mečevima ekipa Lajpciga je nokautirala Totenhem i time stavila do znanja da su ozbiljan kandidat za nadigravanje ove sezone. Pored njih Atalanta je ponovo fenomenalnom partijom uspela da pobedi Valensiju u gostima 4:3 (sva 4 gola postigao Iličić i time postao prvi igrač u istoriji nokaut faze kome je to pošlo za rukom) i tako nastavi jednu od najboljih sezona u istoriji kluba.